Čtyři tipů, jak potraviny skladovat k planetě šetrným způsobem

Vzhledem k tomu, kolik jídla každý týden, měsíc a rok spotřebujeme, nikoho nepřekvapí, že nám často zůstávají zbytky. Bojovat proti plýtvání potravinami není jednoduché, ale pokud se budeme snažit dosáhnout zlepšení a nepůjde nám o naprostou dokonalost, mohou se naše každodenní návyky udržitelnějšímu životnímu stylu aspoň přiblížit.

Abychom vám pomohli, sestavili jsme seznam čtyři výrobků určených ke skladování potravin, které začínajícím bojovníkům proti plýtvání pomohou uchovat jídlo déle čerstvé, vyhnout se jeho nežádoucímu vyhazování a ušetřit peníze: 

1. Silikonové sáčky 

Pokud hledáte alternativu k uzavíratelným igelitovým sáčkům, silikonové sáčky k opakovanému použití fungují stejně dobře a mají menší dopad na životní prostředí. Jsou tenké a skladné, hodí se do každého zákoutí vaší lednice a jsou k dispozici v různých velikostech, mohou mít například objem 1 litr nebo velikost vaší kapsy. 

Shutterstock: Space_Cat

2. Balicí ubrousky napuštěné včelím voskem 

Když bavlněné plátno napustíte včelím voskem, získáte poddajnou a biologicky rozložitelnou alternativu plastové přilnavé fólie. Balicí ubrousky napuštěné včelím voskem se vyrábějí v různých velikostech, barevných provedeních a s rozmanitými potisky. Snadno jimi můžete přikrýt misky, uzavřít hrdla sklenic nebo do nich zabalit suché potraviny a po použití se dají krátce očistit studenou vodou. 

© Rika Cossey from Pixabay 

3. Silikonové kryty 

Pokud hledáte něco, co bude více vzduchotěsné, můžete sáhnout po silikonových krytech. Jsou pružné a přizpůsobí se velikosti nádob ve vaší kuchyni – od hrnců až po zapékací misky. Dají se umývat v myčce a jsou vhodné k použití v troubě i mikrovlnce. 

Shutterstock: Space_Cat

4. Silikonová krycí víčka na ovoce a zeleninu 

V situaci, kdy váš recept bude vyžadovat pouze polovinu citrónu, se vaším novým nejlepším přítelem stane silikonové krycí víčko. Tento barevný pomocník se pevně obalí kolem zbylé poloviny jablka, cibule nebo avokáda, takže se už nikdy nedostanete do situace, kdy byste své potraviny nezahrnuli náležitou péčí.  

Navštivte stránku Dobré pro vás, dobré pro planetu